> Hlavná stránka | Správy

Správy

Upisovanie akcií Pannónie je ukončené
Späť

25. októbra 2010

Upisovanie akcií Pannónie je ukončené

Akcie poisťovne CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. kúpili drobní investori.

Dňa 25. októbra 2010 bolo úspešne dovŕšené obdobie upisovania verejného vydania akcií za účasti spoločnosti  Equilor Befektetési Zrt. ako hlavného organizátora a banky MKB Bank Zrt. ako predajného partnera. Počas upisovania drobnými investormi sa ponúknuté množstvo akcií predalo, takže k aukcii veľkých investorov ani nedošlo. Spoločnosť považuje za úspech, že jej klienti, obchodní partneri a maďarský drobní investori (fyzické osoby) budú účastníkmi úspechu tejto maďarskej poisťovne.

Pre maďarský kapitálový trh je precedensom, že kruh súkromných investorov – ktorý má asi pätinový podiel na maďarskom trhu s cennými papiermi – upisoval z akcií Spoločnosti vo veľkom množstve a na akciový trh vstúpilo veľa aktérov zo segmentu obyvateľstva.

Spoločnosť aj v budúcnosti mieni venovať zvýšenú pozornosť k uplatneniu zásady vzájomnosti. Jej cieľom je, aby sa spokojní klienti stali vlastníkmi poisťovne, ako aj to, aby mohla ponúknuť pre svojich vlastníkov a pre trh výhodné poistné služby.

Súvisiaca správa: Oficiálna informácia poisťovne CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. o výsledku zavedenia svojich kmeňových akcií na verejný trh, resp. o ponuke na verejný predaj

Článok patrí do nasledovných kategórií: Burzové informácie